Zajímavosti v okolí

Rozhledna Lopeník - 22 metrů vysoká stavba z dubového dřeva, která stojí přímo na státní hranici a má připomínat přátelství Čechů a Slováků. Po překonání 101 schodů se vám nabídne pohled na obě strany státní hranice. Na severní straně se otevře výhled na Uherský Brod, na jihozápadě uvidíte vrchol Velké Javořiny a na jihu Nové Mesto nad Váhom.

 

Archeoskanzen Modrá - Velkomoravské opevněné sídliště v Modré se nachází v lokalitě původního velkomoravského osídlení a představuje podobu slovanského sídliště z doby Velké Moravy. Na palisádové opevnění se vstupní branou a strážními věžemi navazují části sídliště - hospodářská a mocenská. Stranou stojí církevní areál se základy kostela a jeho novou rekonstrukcí. V archeoskanzenu uvidíte i ukázky z každodenního života našich předků.

 

Lázně Luhačovice - Jedno z nejkrásnějších lázeňských měst leží v údolí řeky Olšavy v CHKO Bílé Karpaty asi 14 km od Uherského Brodu. Význam tohoto místa je spojen s 300 letou tradicí lázeňské léčby. Pramení zde 17 minerálních pramenů, které jsou využívány k pitným kůrám, inhalacím a koupelím. Architekt Dušan Jurkovič zde vytvořil unikátní soubor secesních lázeňských domů, inspirovaných lidovým stavitelstvím. Město žije pestrým kulturním životem, např. folklorními a hudebními festivaly, kolonádními koncerty i divadlem.

 

Hrad Buchlov - Jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů na jižní Moravě je typickou dominantou Chřibů a patří k nejvýznamnějším památkám české rané gotiky. Byl založen snad v první polovině 13. století jako strategicky obranná pevnost středního Pomoraví a až do vzniku zámku v nedalekých Buchlovicích byl často přestavován a rozšiřován. Zásluhou posledních držitelů Buchlova, rodiny Berchtoldů, vzniklo v prostorách hradu muzeum, které návštěvníci mohou obdivovat dodnes. V historicky cenných interiérech jsou rozmístěny rozsáhlé přírodovědné a egyptologické sbírky, knihovna i galerie soudobého umění. Pro děti bývá zážitkem především návštěva pokoje strašidel, kde si dávají dostaveníčko četní hradní duchové a přízraky v čele s Bílou paní. Nedaleká kaple sv. Barbory z roku 1673 slouží jako hrobka majitelů hradu.

 

Zámek Buchlovice - Stavba vrcholného baroka ve stylu italské vily, vznikla na přelomu 17. a 18. století a je skutečným skvostem moravské architektury. Buchlovský zámek je ukázkou barokního díla, na kterém se podílely všechny obory - architektura, sochařství, malířství, umělecká řemesla, zahradní i vodní umění. Na italskou terasovitou zahradu, do které lze vstoupit z přízemí zámku, navazuje anglický park s řadou vzácných exotických stromů a keřů. V zámeckých sklenících se pěstuje na 1200 druhů a odrůd fuksií, které si můžete každoročně prohlédnout při unikátních výstavách od začátku června do září. Zámecká Galerie vín láká zákazníky na možnost ochutnávky i nákupu.

 

Baťův kanál - Vyznavačům aktivního odpočinku se nabízí více než padesát kilometrů  dlouhá vodní cesta procházející malebnou krajinou Slovácka. V osmi přístavech po celé trase je možné si zapůjčit kánoe, motorové čluny či hausbóty pro krátké i několikadenní plavby. Ti méně odvážní se mohou svézt v rámci pravidelných plaveb na výletní lodi.

Vítáme Vás.


MC Ordějov,
Bystřice pod Lopeníkem 79radha(a)ordejov.cz773 623 366