Rodinná poradna

Rodinná poradna

Děti jsou v pořádku. Když zlobí, testují řád a učí se samostatnosti. Když zlobí moc, jedná se zpravidla o symptom vážnějšího problému a je dobré  podívat se na to, co se doopravdy děje.

 

Děti jsou šťastné, když jsou šťastní rodiče. Pokud dítě zlobí, má to vždy svoji zcela konkrétní příčinu - zpravidla chtějí upozornit na něco, čím se vědomě nebo nevědomě cítí ohroženi, někdy také chtějí získat výhodu, která jim nepřísluší. Žádná opravna „rozbitých“ dětí ani univerzální rada neexistuje. Je třeba začít s plnou vážností a úctou pátrat po možných souvislostech. Nejdůležitější pro dítě jsou jeho rodiče a rodina, proto je rozumné začít hledat právě tam.

Pro každého znamená "zlobení" něco jiného. Někdo má na mysli zlobení ve škole, někdo, když jsou děti příliš aktivní, neposlušné. Někomu vadí, když nechtějí chodit na „velkou“ nebo se  stále počůrávají, odmítají jíst, zvrací atp. Není důležité, co si o tom myslí ostatní. Důležité je pouze to, co prožívají jejich rodiče nebo pěstouni.

Zlobení je součástí dospívání dítěte a z tohoto pohledu je normální. Když však začne dítě ohrožovat sebe, své okolí nebo rodinu, je potřeba zjistit, co se skutečně děje a nežádoucí chování změnit. Najít řešení bez pomoci osoby zvenčí je ale velmi těžké. Členové rodiny jsou v problému příliš uvězněni, chybí jim potřebný nadhled a většinou také systemické informace. Pro začátek je potřeba si uvědomit, že působit ani prožívat utrpení a bolest si nikdo nepřeje, i když se to tak může jevit. A děti už vůbec ne. "Zapletení", které se projevuje zlobením dětí, je možné rozplést a obnovit narušenou rovnováhu. Musí se ale začít pracovat s celou rodinou.

Nabízíme Vám konzultace pro rodiče, pěstouny a jejich děti.

Konzutace poskytují:

Mgr. Čeněk Rosecký - systemické rodinné poradenství

Radha Rosecká Píšová - rodinné poradenství  a harmonizace vztahů s pomocí automatické kresby

 

Cena: 700,- / konzultaci (2 - 3 hodiny)

 

 

 

Vítáme Vás.


MC Ordějov,
Bystřice pod Lopeníkem 79radha(a)ordejov.cz773 623 366